Obec Čermná

Obec Čermná se nachází v Plzeňském kraji, v okrese Domažlice v nadmořské výšce 436 metrů s katastrální výměrou 3,25 km2. Ves je založena v mírně svažitém terénu kolem nevelké návsi s kaplí. Ke dni 31. 12. 2016 zde žilo 243 obyvatel. První zmínka o obci je z roku 1233. Obec je plynofikována, je zde veřejný vodovod a probíhá postupná výstavba kanalizace.

!! UPOZORNĚNÍ !!

Město Staňkov upozorňuje občany, že v pondělí 15. května 2017 v 16:00 hodin dojde k uzavření silničního mostu přes řeku Radbuzu na silnici II/185 , a to jak pro veškerou dopravu, tak i pro pěší. Uzavírka je naplánována až do 30. září 2017. Po dobu uzavírky mohou pěší a cyklisté využívat jednak starou lávku ve Vodní ulici a jednak lávku pod Sokolovnou. Nová lávka ve Vodní ulici je po dobu uzavírky silničního mostu určena pouze pro m ístní dopravu pro provoz osobních vozidel do 3,5 t , chodcům bude vstup zakázán. Rovněž tak nebude po dobu uzavírky umožněn zemědělské technice průjezd přes brod. Provoz bude řízen semafory s tím, že se nejedná o oficiální objízdnou trasu, která je vedena p řes Holýšov a Horní Kamenici. Žádáme všechny řidiče o ohleduplnost a nezbytnou opatrnost zejména v místech sjezdu z lávky, kde se budou mezi zpomalovacími práhy pohybovat chodci a zejména v ranních hodinách i děti docházející z městečka do základní školy . Žádáme rodiče, aby z důvodu bezpečnosti dětem doporučili chodit do základní školy přes lávku pod Sokolovnou. Vzhledem k tomu, že nová lávka je především určena pro pěší a cyklisty, její parametry neumožňují průjezd jiných vozidel, než vozidel do 3,5 t, t edy ani autobusové dopravy. Nová lávka by měla sloužit hlavně pro staňkovské, pro usnadnění spojení mezi oběma částmi našeho města, mezi školou, školkou, městským úřadem, zdravotním střediskem , Lidovým domem a podobně. Pro jiné cesty, například z e vsi a z Krchleb do Plzně, či Domažlic doporučujeme využít jinou trasu.

Čermná 49, 345 61 Staňkov

Mob.: +420 602 175 300

Mob.: +420 775 443 986

E-mail: obec@cermna.cz